ERKEN BAŞVURU TARİHİ
11 TEMMUZA UZATILMIŞTIR.

Kaydol

Uzun süredir işlem yapmadınız.

Devam etmek istiyorsanız “Devam“ butonuna tıklayınız. Herhangi bir yanıt vermemeniz durumunda 59 sn içerisinde oturumunuz otomatik olarak kapanacaktır.

59
Devam Oturumu Kapat

Uzun süredir işlem yapmadınız.

Uzun süredir işlem yapmadığınız için oturumunuz sonlandırılmıştır.

Kapat

Önemli Tarihler

Design Turkey 2017 kazananları belli oldu.

Bu yıl altıncısı düzenlenen Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri, Türkiye Tasarım Haftası’nın açılış gününde sahiplerini buldu. Kazananlara ödüllerini T.C. Ekonomi Bakanı Sn. Nihat Zeybekci verdi.

TURQUALITY® Programı kapsamında T.C. Ekonomi Bakanlığı, TİM ve ETMK işbirliği ile düzenlenen, inovasyon ve markalaşma alanında Türkiye’nin en büyük ödül organizasyonlarından biri olan Design Turkey Endüstriyel Ödülleri, 8 Kasım’da Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda altıncı kez sahiplerini buldu. Türkiye Tasarım Haftası kapsamında gerçekleşen ödül törenine T.C. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi başta olmak üzere iş ve tasarım dünyasından çok sayıda önemli isim katıldı. 25 tasarım otoritesinin yer aldığı uluslararası bir jüri tarafından değerlendirilen toplam 284 endüstriyel tasarımdan 8’i Üstün Tasarım, 38’i İyi Tasarım, 14’ü ise Kavramsal Tasarım Ödülü almaya hak kazandı.

Dünya Tasarım Örgütü (WDO) tarafından da desteklenen ve 2008 yılından beri ülkemizde iyi tasarımı ödüllendiren Design Turkey Ödülleri’nin bu yılki uluslararası jürisinde çok değerli Türk isimlerin yanı sıra Moriyoshi Hattori, Mikko Laakhonen, Stephen Melamed, Ron Nabarro, Julios Oförsagd, Lilac Osanjo, Gen Suzuki, Rebecca Rubens ve Mikko Tattarini gibi dünyaca önemli tasarım uzmanları yer aldı. 13 sektörü kapsayan Design Turkey 2017’de toplam 60 tasarım ödüle layık görüldü. Ürünler, getirdikleri yenilik, sundukları farklılık, kullanıcının ihtiyacına cevap verebilme özellikleri, işlevsellikleri ve taşıdıkları estetik değerler gibi ölçütlerle değerlendirildi. Türkiye’nin tasarımla markalaşmasına önemli katkılar sağlaması hedeflenen yarışmada ödül alan tasarımlar; iyi tasarımın taşıması gereken nitelikler konusunda sanayiciyi yönlendirecek, ayrıca ürün geliştirme sürecinde doğru tasarım stratejilerinin belirlenmesinde yol gösterici olacak.

Design Turkey 2017’de ön elemeyi geçen tüm ürünlerin sergisi 8-12 Kasım tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda Türkiye Tasarım Haftası boyunca sergilendi.